Rolnicy

Najważniejsze korzyści dla rolników, to o minimum 80% niższe rachunki za energię elektryczną, a także możliwość uniezależnienia się od dostaw prądu od zakładu energetycznego. Instalacja zwraca się średnio w 5-6 lat, a przy wykorzystaniu programów pomocowych, ten czas dodatkowo się skraca.

Gospodarstwa rolne mają duże zapotrzebowanie na energię elektryczną. Wiele maszyn i urządzeń, a dodatkowo budynki inwentarskie oraz dom, to miejsca, które nieustannie zużywają prąd. Szczególnie dużo energii pochłaniają różnego rodzaju hodowcy np. drobiu. Muszą oni często ogrzać budynki, zapewnić wentylację, a także utrzymać chłodnie.

Rolnicy znaleźli się na liście beneficjentów i stworzono dla nich specjalne rozwiązania. Dzięki temu koszty instalacji fotowoltaicznej, podobnie jak rachunki za prąd obniżą się, co przyniesie wymierne korzyści dla gospodarstwa.

Fotowoltaika to rozwiązanie promowane przez państwo. Dzięki temu, rolnicy, którzy zainwestują w panele fotowoltaiczne, część poniesionych kosztów mogą odliczyć od podatku rolnego. Możliwe jest także dokonywanie odpisów amortyzacyjnych.

Gospodarstwa rolne inwestujące w nowoczesne, ekologiczne technologie są lepiej postrzegane przez potencjalnych kontrahentów i klientów. Fotowoltaika może więc pomóc w dalszym rozwijaniu gospodarstwa.

zdjecie