MAGAZYNY ENERGII – to najnowocześniejszy sposób przechowywania energii, pozwalający zgromadzić nadmiar wyprodukowanej energii bądź po prostu skumulować dodatkowy prąd w swoich zasobach dla późniejszego jego wykorzystania. MAGAZYNY ENERGII to najlepsze połączenie z FOTOWOLTAIKĄ, a już z pewnością perpetuum mobile jeszcze z POMPĄ CIEPŁA. Wówczas takie potrójne zestawienie w budynku pozwala stworzyć prawdziwą „wyspę energetyczną” niezależną od świata i zewnętrznych dostaw energii. Twój budynek może stać się jednym z nielicznych w okolicy, który podczas przerwy w dostawach będzie w stanie zapewnić Tobie i Twoim najbliższym komfort ciepła i energię elektryczną przez całą dobę.

Awarie czy przerwy w dostawach to będzie przeszłość. Staniesz się wzorem i przykładem do naśladowania dla sąsiadów, przyjaciół i znajomych z pracy, a to wszystko przy wykorzystaniu technologii i naturalnych źródeł zasilania. MAGAZYN ENERGII umożliwia przechowywanie energii wyprodukowanej przez Twoją INSTALACJĘ FOTOWOLTAICZNĄ oraz bezpieczne i nieprzerwane zasilanie domu w przypadku awarii sieci energetycznej. Twój budynek stanie się odporny na wszelkie awarie zasilania, anomalie pogodowe oraz inne niespodziewane wydarzenia. Akumulatory wchodzące w skład tzw. „magazynów energii” pozwalają na gromadzenie oraz przechowywanie wygenerowanych nadwyżek oraz późniejsze ich wykorzystanie w czasie większego zapotrzebowania na energię.

zdjecie
zdjecie

Sposób działania jest prosty: dostarczana do akumulatorów energia elektryczna jest przechowywana w postaci chemicznej, a następnie ponownie przekształcana i oddawana wtedy, gdy jest potrzebna w postaci energii elektrycznej. Najpowszechniejsze są oczywiście akumulatory litowo-jonowe oraz te wykonane w tzw. technologii LiFePo, która łączy w sobie zalety wysokiej wydajności prądowej, długiego czasu eksploatacji, dużej gęstości energetycznej oraz bezpieczeństwa. Technologia akumulatorów litowo-jonowych wyróżnia się natomiast możliwością największej koncentracji energii. To prawdziwa gwarancja niezależności energetycznej.

MAGAZYNY ENERGII stanowią bardzo nowoczesne i atrakcyjne rozwiązanie dla każdego domu. Magazyny energii nie muszą być wcale instalowane z fotowoltaiką, mogą być zasilane prądem istniejącym, dostarczanym od Operatora Sieci Dystrybucyjnej, jednak to właśnie to zestawienie – magazynu energii z instalacją fotowoltaiczną, zapewnia najkorzystniejsze i najekonomiczniejsze rozwiązanie dla Twojego budynku. To oszczędność i zarazem zysk, którego nikt inny nie jest w stanie Ci zagwarantować. To wartość, która polega na inwestowaniu we własny dom!